flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Засади використання автоматизованої системи документообігу суду у Маньківському районному суді Черкаської області

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення зборів суддів

Маньківського районного суду

Черкаської області

 № 29 «02» жовтня 2015 р. 

 

 

 

 

 

 

 

Засади використання автоматизованої системи документообігу суду

у Маньківському районному суді Черкаської області

(із змінами, внесеними згідно з рішеннями зборів суддів Маньківського районного суду Черкаської області №1 від 05 лютого 2024 року)

  1. Цими  Засадами визначаються повноваження та порядок розгляду зборами суддів Маньківського районного суду Черкаської області (далі – суд) питань стосовно функціонування автоматизованої системи документообігу суду, особливостей автоматизованого розподілу справ між суддями.
  2. Правовою підставою для розроблення цих Засад є вимоги Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Кримінального процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Положення про автоматизовану систему документообігу суду (із змінами і доповненнями на час їх затвердження), Положення про збори суддів Маньківського районного суду Черкаської області.
  3. Засади враховують можливість здійснення суддями функцій з відправлення правосуддя з урахуванням штатної чисельності суддів, наявної у суді кількості залів судових засідань, раціонального використання робочого часу як з метою належної підготовки суддів до розгляду справ, так і з метою виконання повноважень, що безпосередньо не пов’язані з відправленням правосуддя (проведення узагальнень судової практики, здійснення адміністративних повноважень тощо).
  4. Питання, що стосуються визначення головуючого судді, формування колегій, а також здійснення автоматичного розподілу справ та функціонування автоматизованої системи документообігу, що прямо не  врегульовані цими Засадами, регулюються Положенням про автоматизовану систему документообігу суду – далі Положення, наказами керівника апарату суду про визначення функціональних обов’язків та прав користувачів автоматизованої системи документообігу суду.
  5. Справи розглядаються суддями одноособово, а у випадках, передбачених процесуальним законодавством, колегіально.   Відповідно до п.2.3.23 Положення, якщо справа розглядається колегіально,  при автоматизованому розподілі судових справ автоматизованою системою визначається головуючий-суддя з числа всіх суддів суду з урахуванням їх спеціалізації (за її наявності).
  6. Судові справи, що надійшли із суду апеляційної (касаційної) інстанції після скасування ухвал, які перешкоджають подальшому розгляду судової справи (крім ухвал про закриття, припинення провадження), а також ухвал, які не перешкоджають розгляду судової справи, не підлягають автоматизованому розподілу, а передаються тим суддям, ухвалу яких скасовано чи у провадженні яких перебувала або перебуває судова справа.
  7. Збори суддів мають право розглядати питання щодо настання обставин, які унеможливлюють участь судді у розгляді судових справ, що може мати наслідком порушення строку розгляду судових справ, передбаченого відповідним процесуальним законом.

Рішення (витяг з рішення) зборів зберігається в автоматизованій системі в стані «Оригінал» та засвідчується ЕЦП особи, яка підписала цей документ.

  1. Повторний автоматизований розподіл судових справ у визначених законодавством  випадках (неправильне налаштування табеля робочих днів суддів, відвід, самовідвід судді, недопустимість повторної участі судді в розгляді судової справи, відсутність допуску або дозволу до роботи з документами, що містять інформацію з обмеженим доступом, припинення повноважень (досягнення 65-річного віку тощо)) здійснюється за письмовим розпорядженням керівника апарату суду (особи, яка виконує його обов’язки), електронний примірник якого вноситься до автоматизованої системи не пізніше наступного робочого дня, що настає після його підписання.
  2. У разі задоволення відводу (самовідводу) судді (головуючого судді, судді зі складу суду, слідчого судді), якому розподілено справу для розгляду, справа підлягає повторному автоматизованому розподілу без урахування цього судді (суддів).
  3. Невирішені судові справи за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду, що додається до матеріалів справи, передаються для повторного автоматизованого розподілу виключно у разі, коли суддя (судді) у передбачених законом випадках, не може продовжувати розгляд справи. Якщо суд розглядав справу колегіально, то повторний автоматизований розподіл відбувається  з метою заміни головуючого - судді, що вибув.
  4. Збори суддів визначають особливості здійснення автоматизованого розподілу судових справ у випадках виконання іншої роботи, не пов’язаної із здійсненням правосуддя (узагальнення судової практики, аналізи стану здійснення судочинства, участь у спеціальній підготовці кандидата на посаду судді, підготовці суддів та працівників апаратів судів, а також здійснення науково-викладацької діяльності в Національній школі суддів України), у випадках виявлення значної різниці в навантаженні на суддів (колегію суддів), у випадках знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп’ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи, що триває понад п’ять робочих днів та, які відповідно до законодавства підлягають реєстрації та/або розгляду в неробочі дні.

Не розподіляти щодо конкретного судді судові справи, що надійшли:

- за два місяці до закінчення повноваження судді;

- у період відпустки судді;

- за один робочий день до відрядження (за три робочі дні – якщо тривалість відрядження становить більше семи календарних днів)  та в дні перебування судді в відрядженні;

- під час тимчасової непрацездатності судді;

- за один робочий день до направлення судді на навчання, підвищення кваліфікації, для участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради юстиції тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду) (за три робочі дні – якщо тривалість заходів становить більше семи календарних днів)  та в дні перебування судді на навчанні, підвищенні кваліфікації, для участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради юстиції тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду);

- у разі призначення судді членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України – з моменту прийняття рішення про призначення.

- за 14 календарних днів до початку щорічної основної відпустки (якщо її тривалість становить не менше 14 календарних днів);

- за 3 робочі дні до початку відпустки, якщо її тривалість становить менше 14 календарних днів.

            У випадках надходження заяв та клопотань, пов’язаних з виконанням судових рішень у кримінальних провадженнях, цивільних, адміністративних справах та у справах про адміністративне правопорушення до суду, в період, визначений абзацом 2 п. 11 цих Засад, що може мати наслідком порушення строку їх розгляду, передбаченого відповідним процесуальним законом такі заяви та клопотання підлягають автоматизованому розподілу на загальних підставах.

            (п. 11 Засад доповнено абзацом 3 згідно із рішенням зборів суддів Маньківського районного суду Черкаської області №1 від 05 лютого 2024 року)

  1. Графік чергування суддів в неробочі та святкові дні (ст.73 КЗпП України)та в період загальнодержавних та місцевих виборів - затверджується зборами суддів, після чого виноситься розпорядження керівника апарату суду.
  2. Знеструмлення електромережі суду, вихід з ладу обладнання або комп’ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи та тривають понад п’ять робочих днів, відповідно до Положення фіксуються актами, складеними комісією під головуванням керівника апарату (особи, яка виконує його обов’язки), із зазначенням у них дати, часу настання та закінчення дії відповідних обставин, причин виникнення, заходів, вжитих для їх усунення.

Електронні примірники зазначених актів вносяться до автоматизованої системи не пізніше наступного робочого дня, що настає після усунення обставин.

  1. Автоматизований розподіл судових справ між суддями здійснюється невідкладно після налагодження роботи автоматизованої системи або на наступний робочий день після усунення зазначених у пункті 13 цих Засад обставин.
  2. У разі настання обставин, визначених у пункті 16 цих Засад, розподіл судових справ, які за законом мають розглядатися невідкладно з метою недопущення порушення конституційних прав громадян здійснюються рішенням зборів суддів Маньківського районного суду Черкаської області судових справ та матеріалів:

- судові справи, пов’язані з виборчим процесом,

- судові справи про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації права на мирні зібрання

- вирішення питання застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, клопотання слідчого, прокурора про застосування заходів забезпечення кримінального провадження. клопотання про надання дозволу на обшук чи огляд житла,

- справи про адміністративні правопорушення, які розглядаються протягом доби;

- подання  про тимчасове обмеження боржника – фізичної особи або керівника боржника -- юридичної особи у праві виїзду за межу України, тощо .

  1. Не пізніше наступного робочого дня після усунення обставин, зазначених у пункті 13 цих Засад, до автоматизованої системи вноситься передбачена Положенням про автоматизовану систему документообігу суду інформація із зазначенням у хронологічному порядку номера та дати фактичного надходження кореспонденції до суду, а також інформація про її розподіл.
  2. Збори суддів мають право визначати коефіцієнт складності категорій судових справ, особливості розподілу судових справ при виконанні суддею інших повноважень, не пов’язаних із здійсненням правосуддя, коефіцієнт адміністративних посад, коефіцієнт, що враховує форму участі судді в розгляді судової справи, тощо.
  3. При настанні обставин, які унеможливлюють участь судді у розгляді судових справ, які зазначені у пункті 13 цих Засад, що може мати наслідком порушення строку розгляду судових справ, передбаченого відповідним процесуальним законом, голова суду негайно скликає збори суддів для вирішення даних питань.
  4. Засади використання автоматизованої системи документообігу суду затверджуються рішенням зборів суддів та вносяться до автоматизованої системи не пізніше робочого дня, що настає після проведення цих зборів.
  5. У разі внесення змін до Засад використання автоматизованої системи документообігу суду збори суддів новим рішенням затверджують засади використання автоматизованої системи документообігу суду в новій редакції, які вносяться до автоматизованої системи не пізніше робочого дня, що настає після проведення цих зборів.

 Прикінцеві положення:
Дані Засади набирають чинність з дня їх затвердження.